Harmonogram prac profesjonalnej firmy sprzątającej

Styczeń

Początek roku, to dla profesjonalnej firmy sprzątającej okres wytężonej pracy. Oprócz niekończącej się walki ze śniegiem i oblodzeniem konieczna jest ciągła troska o bieżące usuwanie śladów chlorku z korytarzy i schodów obsługiwanych nieruchomości.

Luty

W drugim miesiącu roku dobrze przygotowane przedsiębiorstwo dokonuje zakupu chemii niezbędnej do gruntownego usunięcia śladów soli z płytek. Jest to też dobry moment na oddanie maszyn czyszczących do serwisu. Najczęściej serwisy wtedy cierpią na brak zleceń.

Marzec - Kwiecień

Początek pierwszego kwartału to dobry moment na mycie garażu po zimie. Dobrze zarządzana firma sprzątająca pamięta również o zrobieniu zapasów przed zbliżającą się wiosną. Należy przygotować zapas oprysków dla roślin i zamówić zapasy kory i ziemi niezbędnych do wiosennych prac ogrodowych.

Maj

Majówka to okres gdy mieszkańcy dobrze widzą jakie postępy dokonują się na terenie ich nieruchomości. Niezbędne jest w pierwszym dogodnym tygodniu wykonanie nowych nasadzeń, zastąpienie roślin które nie przetrwały zimy. Szczególną uwagę należy poświęcić trawnikowi wykonując wertykulację wraz z poprawą obrzeży trawnika. Prosta linia trawnika przy chodniku pokazuje jakość zatrudnionego ogrodnika. Maj to też dogodny moment mycia okien, kiedy kwietniowe deszcze nie niszczą osiągniętego efektu, a brak jeszcze prażącego słońca które w sposób wydatny utrudnia umycie szkła.

Czerwiec

Koniec drugiego kwartału to dobry moment na drugie mycie garaży. Korzystając z faktu, że piasku i pozostałości po zimie powinno być niewiele to idealny moment na oczyszczenie instalacji biegnących pod stropem garaży. Gruba warstwa kurzu na rurach lub kratkach wentylacyjnych to złe świadectwo dla firmy sprzątającej.

Lipiec - Sierpień

Okres wakacyjny z uwagi na okres urlopowy również wymaga stosownego przygotowania. Jeśli na nieruchomości brakuje automatycznego nawadniania należy przygotować obsadę dyżurów odpowiedzialnych za regularne podlewanie. Zmienna pogoda przysporzy też problemów z uwagi na intensywne deszcze i konieczność dodatkowego udrożniania kratek ACO wraz z częstym zamiataniem chodników.

Wrzesień

Wrzesień oprócz mycie garażu, to okres przygotowań przed nadchodzącą zimą. Jest to ostatni moment na zakup kruszywa. Później jego dostępność spadnie, a cena wzrośnie. Niezbędnej jest też gruntowne oczyszczenie całego systemu odwadniania – rynien, kratek ACO, spustów. Korzystając z okresu ostatnich ciepłych tygodni warto zaplanować mycie okien.

Października
Im bliżej niskich temperatur tym więcej pracy musimy włożyć korzystając z ostatnich pogodnych dni. Jest to czas na ostateczne zebranie narzędzi ogrodowych, ich umycie i schowanie do wiosny. Na obsługiwane nieruchomości trzeba dowieźć sprzęt do odśnieżania i walki z oblodzeniem. Niezbędne są szufle, szczotki i specjalne narzędzia do rozsypywania kruszywa wraz z grubymi rękawicami. Pamiętać musimy też o zdrowiu pracowników. Warte uwagi są lekkie wózki na dwóch kółkach. Pozwalają oszczędzić siły pracowników i ich kręgosłupy. Ciężkie worki łatwo się na nich przewozi, a i sami mieszkańcy doceniają firmy, które troszczą się o swój zespół.
Listopad - Grudzień
Końcówka roku to czas szczególnie wytężonej pracy. Oprócz opadów śniegu i porannych przyjazdów na nieruchomość wszystkim zależy na jak najlepszym odbiorze firmy w okresie świąt. Zadowoleni mieszkańcy, to również najlepsi marketingowcy profesjonalnej firmy sprzątającej. Warto zainwestować w droższe zapachy i dokładnie wyprać maty przy wejściach do klatek schodowych lub wind. Pod koniec listopada warto zabrać się za prace przy sprzątaniu garażu,  żeby co najmniej dwa tygodnie przed świętami umyć cały garaż zostawiając miłe wrażenie, że nic nie zostawia się na ostatni moment.